درب اتوماتیک چیست؟

هرگاه در یک مکان برای نصب در ورودی با مشکل فضا روبرو بودیم می توان از درب اتوماتیک استفاده نمود. همچنین درب اتوماتیک همانطور که از نام آن پیداست دارای قدرت باز و بسته شدن خودکار و سریع می باشد. می توان بر روی درب اتوماتیک سنسورهای حساس به عوامل فیزیکی مختلف مانند حرکت، صدا، نور و … نصب کرد و اینگونه استفاده ایمن تری از آن نمود. اگر سیستم کنترل از راه دور درب اتوماتیک را راه اندازی کنیم می توان برای مکان های حساس از لحاظ امنیتی به خوبی استفاده نمود. درب اتوماتیک انواع مختلفی دارند که با توجه به مکان مورد استفاده می توان مدل موردنظر را انتخاب نمود. به طور مثال میزان عبور و مرور یک فاکتور مهم در انتخاب درب اتوماتیک می باشد. از دیگر عوامل در انتخاب درب اتوماتیک دکوراسیون، کاربری، میزان تردد، امنیت مورد انتظار و … می باشد. امکانات مختلفی را می توان در درب اتوماتیک تعبیه نمود به طور مثال باز و بسته شدن یک طرفه درب اتوماتیک، باز شدن خودکار در مواقع اضطرار و … می توان نام برد. درب اتوماتیک به صورت خودکار و اتوماتیک با فشار یا لمس یک دکمه باز و بسته می شود. این فناوری دسترسی آسان بین خانه و دنیای خارج شما را فراهم ، زندگی روزمره را ساده تر می کنند می کند . و باعث صرفه جویی در انرژی و امکان دسترسی راحت را برای همه فراهم می کنند درب های ورودی شما یکی از اولین مواردی است میهمانان و مشتریان شما در هنگام ورود می بینند. شما با نصب درب اتوماتیک زیبا یک تصور عالی به میهمانان خود می دهید. که سبب می شود ارزش ملک خود و جذابیت ملک تان بالا برود. موءلفه اصلی یا سخت افزاری سنسوری است که افراد را تشخیص می دهد. به محض اینکه افراد در فاصله حدود یک متری درب قرار می گیرند. درب به صورت خودکار باز می شود و بعد از مدتی حدود ۵ الی ۱۰ ثانیه. درب در جهت معکوس بسته می شود.

موارد استفاده درب اتوماتیک

موارد استفاده درب اتوماتیک بیشتر در سوپر مارکت ها و هتل ها و نمایندگی های اتومبیل .و دفاتر عمومی و بیمارستان ها ،در مراکز خرید ، سینما ، مجتمع های اداری استفاده می شود. سیستم های درب اتوماتیک برای انواع درب های بزرگ و کوچک ،سنگین یا سبک مورد استفاده قرار می گیرد.که به صورت شیشه ای یا چوبی یا الومنیومی موجود است. بیشتر از حسگر تشخیص حرکت یا سنسورهای نوری که در طرفین. درب نصب شده اند برای باز و بسته کردن درب ها استفاده می شود.

انواع مختلف سنسور

سنسور فشار : اگر افراد بر روی تشک های که در جلو و پشت درب قراردارد. بایستند و فشار بیشتر از حد تعیین شده باشد درب باز می شود. یکی از مزیت ها ی این درب این است که تا زمانی که فشار وارد نشود. درب باز و بسته نمی شود و باعث ورود و خروج سریع افراد می شود. سنسور حرکتی یا نوری این روز ها بیشتر از درب های اتوماتیک با حسگر تشخیص .حرکت یا سنسور های نوری که در طرفین قرار دارد استفاده می شود. این سنسور ها همان طور که از نام آن ها پیداست .یک نقص عمده دارد ان هم این است که می توانند حرکت را تشخیص دهند. بنابراین ممکن است فردی که اهسته راه می رود. نمی تواند شناسایی کند و باعث بروز حادثه شود. سنسور مادون قرمز این سنسور از مادون قرمز برای باز و بسته شدن درب استفاده می کند.این سنسور تغییرات دما در اطراف درب را تشخیص می دهد. بنابراین اگر فردی به درب نزدیک شود باعث باز شدن درب می شود. ما در فروش و نصب و نگهداری طیف گسترده ای از درب های اتوماتیک .از جمله درب کشویی، درب گردان که برای ساختمان های بزرگ استفاده می شود، درب ریلی،درب شیشه ای ،درب اسلایدی،درب تلسکوپی ،درب اتوبوسی،درب کِرو، فولدینگ ، فریم لس و … تخصص داریم.

درب اتوماتیک هتل

درب اتوماتیک هتل، در ورودی هتل ها پر طرفدار است برای اینکه بهترین نوع خوش امد گویی به مسافران و میهمانان هتل است . همچنین باعث می شود کارکنان هتل راحت تر به وظایف خود مسلط باشند. و ازبین رفتن تهویه هوا به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند. این درب ها به راحتی باز و بسته می شوند بدون نیاز به فشار دادن دستگیره یا چرخاندن دستگیره یا فشار دادن

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی بهترین مورد برای درب های انبار و درب های پاسو برای افزایش دسترس و سهولت در رفت و امد هستند. سیستم درب اتوماتیک برای صاحبان حیوانات خانگی هم طراحی شده است که به حیوانات خانگی شما اجازه می دهد تا به صورت خودکار از خانه خارج و وارد شوند. می توان به صورتی برنامه ریزی کرد که درب را به اندازه کافی برای حیوانات خانگی شما باز کند. برای مواقعی که نمی خواهید حیوان خانگی شما درب را باز کند کافی هست از حالت اتومات به حالت عادی تبدیل کنید. درب کشویی از چند جز تشکیل شده است شامل دستگاه فعال سازی ،واحد کنترل،درایو،نوار های سنسور دستگاه فعال سازی شامل ردیاب های دستی ،پد لمسی،کنترل از راه دور ،دکمه ها ،سوئیچها و اشکار ساز های اتوماتیک مانند ردیاب های حرکتی واحد کنترل مانند : سوئیچ های تایمر ، تنظیمات سرعت ، زاویه ها ،زمان نگه داشتن باز درایو مانند : نیروی حرکتی برای باز کردن درب که درب را باز می کند و دوباره می بندد. نوارهای سنسور:اگر افراد مابین درب گرفتار شوند یا شی ان را فورا متوقف می کند.

درب اتوماتیک در بیمارستان و درمانگاه

درب اتوماتیک بیمارستان و درمانگاه راه حل بهداشتی برای بیماران و پزشکان و مراقبان جهت رفت و امد از درب های ورودی هستند. نیازی به باز و بسته کردن درها به صورت دستی ندارند و باعث می شود که میکروب ها پخش و فضا را آلوده نکنند.

درب اتوماتیک ساختمان های عمومی

درب اتوماتیک ساختمان های عمومی و جز مواردی است که معماران توجه زیادی به آن دارند. به این دلیل که قسمت ورودی به عنوان کارت ویزیت ساختمان عمل می کنند استفاده از درب اتوماتیک در ساختمان های عمومی باعث شده افراد که دارای کالسکه یا چمدان هستند.و یا خانواده هایی که فرزند کوچک دارند، کودکان و افراد مسن و معلول در باز و بسته کردن درب به مشکل برنخورند. جهت اطلاع از قیمت انواع درب شیشه ای اتوماتیک با دفتر فروش مجموعه ایران اتوماتیک تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت تخصصی کاملا شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.
BUY NOW